23rd Mar2019

Selüliti evde geçiren 10 yiyecek

by imdatselulit.com

Selülit nasıl geçer diyenler için selüliti evde geçiren 10 yiyecek size yardımcı olabilir. Selülitten kurtulmanın yolları arasında sayılan selülit kremleri, selülit cihazları, doktorlar, güzellik merkezleri sizi ilgilendirmiyor ise evdeki müthiş yiyecekler size yardımcı olabilir.

1. Ananas: İçerdiği bromelain enzimi proteinlerin sindirimine yardımcı olur. Peki bu enzim selüliti gidermek için ne işe yarıyor dediğinizi duyar gibiyiz. Öyleyse şöyle diyelim; bu enzim fibrin birikimini parçalamaya yardımcı oluyor, böylece kan dolaşımını canlandırıyor.

2. Brokoli: Brokolinin sağlıklı ve düşük kalorili bir yiyecek olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Vücudun kolajenini sertleştiren özel bir alfa-lipoik maddeye sahip olduğu için selüliti azaltmaya da yardımcı olabiliyor.

3. Domates: A ve E vitamini yönünden zenginliği ile kan dolaşımını hızlandıran bir antioksidan. Selülit diyince de kan dolaşımının hızlanması hayati önem taşıyor biliyorsunuz. Domatesin kolajen üretiminine destek olarak cildi güzelleştirmesi ise diğer artı puanları.

4. Lahana: Zayıflama ve selülit diyince lahanadan bahsetmemek olmaz. Vücudun toksinlerden temizlenmesine öyle güzel yardım ediyor ki kendini vazgeçilmez ilan ediyor. Antiseptik olması da diğer yararlarından.

5. Zeytinyağı: Zeytinyağı ile selülitli bölgenize masaj yaparsanız cildiniz yumaşacık olur, kan dolaşımınız hızlanır. 1 aydan daha uzun süre yapanların bazılarında ciltte yağ bezeleri görülebiliyor, bilhassa cildiniz yağlı ise kullanımına dikkat etmelisiniz.

6. Muz: Kan dolaşımını hızlandıran ve çinko bakımından çok zengin bir meyve muz. Bu özelliği cildinizin hücre yenilenmesine yardımcı oluyor. Selülitten kurtulmak için en etkili meyvelerden biri olduğu söyleniyor.

7. Ispanak: Ispanak kolejen, artıran bir sebze. Selülit bildiğiniz gibi kolejen azalması sebebi ile oluşuyor. Yani selülitlerinizden kurtulmanız için size en çok yardımcı olacak sebzelerin başında geliyor.

8. Limon: Limon, asit alkalı dengesini koruyarak selüliti meydana getiren çeşitlli toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı oluyor.

9. Yumurta: Selülit tedavisinde en önemli madde lesitin. Yumurtada oldukça fazla bulunan lesitin, hücrelere giren ve çıkan besinlerin düzenlenmesine yardımcı oluyor.

10. Yoğurt: Yağ emilimini önlemek için kalsiyum gerekiyor. Yoğurt bol miktarda kalsiyum içeriyor ve gerekli kalsiyumu vücudunuza kazandırıyor.

Ancak unutmayın ki beslenme, spor ve yaşam biçimi değişikliği olmadan selülitle mücadele kazanılamaz.

Selülit masajı için etkili karışım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.